Obserwatorzy

6 grudnia 2015

Mini Konkurs

W Rosji prezenty rozdaje Dziadek Mróz. Jak nazywa się jego żona i jak ona wygląda (opisz)?


15 sd dla pierwszej i wylosowanej osoby!

27 komentarzy:

 1. Żona Dziadka Mróz ro Starucha Zima - mroźna pani, ubrana w długi, podobny do tego od św. Mikołaja płaszcz.

  swag10girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porcelanowa cera. (tylko tyle udało mi się znaleźć)

   Usuń
  2. Pod płaszczem oczywiście biała (tak samo jak płaszcz), długa suknia. (przepraszam, że tak na raty ale biorę to z głowy i wyobraźni

   Usuń
 2. Żoną Dziadka Mróz jest Starucha Zima. Starucha Zima stała raczej z boku i nie zaangażowała się w jego obowiązki. Była ubrana również w niebieskie barwy

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziadek Mróz ma żonę i tym na pewno różni się od św.Mikołaja. Mróz nie jest święty, to postać całkowicie laicka, ma więc prawo do życia, jak każdy inny.
  Towarzyszką życia rosyjskiego dziadka jest Zima. Mieszkają w miejscowości Wielikij Ustiug, w obwodzie wołogodzkim położonym na północy Rosji.
  Zima jest zimną panią, ubrana jest w płacz.
  gonia1992

  OdpowiedzUsuń
 4. Żona Dziadka Mroza to oczywiście Starucha Zima. Nie angażowała się zbytnio w pracę swojego męża, była raczej oziębła (badum-tss, suchar). Miała porcelanową cerę. Jej twarz zdobiły ciemne oczy i blade usta. Miała blond włosy, które luźno powiewały na wietrze. Nosiła niebieski płaszcz, a pod nim cienką białą suknię. Jej nogi zdobiły czarne buty, szyję - puchowy szal.

  Yoami

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest to Starucha Zima. Ubrania tak samo jak Dziadek Mróz. :)
  Karensis

  OdpowiedzUsuń
 6. Żona Dziadka Mroza to oczywiście Starucha Zima. Miała porcelanową cerę. Jej twarz zdobiły ciemne oczy i blade usta. Miała blond włosy, które luźno powiewały na wietrze. Nosiła niebieski płaszcz, a pod nim cienką białą suknię. Jej nogi zdobiły czarne buty, szyję - puchowy szal.

  AnaM199

  OdpowiedzUsuń
 7. Starucha Zima, Blada porcelanowa cera, blond włosy, ciemne oczy, blade usta, niebieski płaszcz i biała sukienka, czarne buty :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest to starucha zima podobnie wygląda tak jak my wyobrażamy sobie panią zimę w przedszkolu była taka pani bo pamiętam :) czyli była ona ubrana w długą biala suknie blond włosy czarne oczy blade usta a co do jeszcze stroju to niebieski płaszczyk u czarne buciki

  gabrysiaslysz

  OdpowiedzUsuń
 9. Żoną Dziadka Mroza jest Starucha Zima, ubrana w długi niebieski płaszcz przykrywający jej białą suknie. Oczy miała ciemne kontrastujące z bladą cerą. Miała blond włosy. Na nogach czarne kozaki, a dookoła szyi puchowy, ciepły szal.

  ZuZia_ZaPi

  OdpowiedzUsuń
 10. Żoną Dziadka Mroza jest Starucha Zima. Znalazłam w pewnej książce jej wizerunek: jest ubrana w białą suknię sięgającą do kostek oraz długi, niebieski kożuch. Blada cera. Blond włosy przykrywa czapa koloru błękitnego.

  Wiktoria77

  OdpowiedzUsuń
 11. Żona dziadka Mroza zwie się Starucha. Nosi długą, białą suknię sięgającą do kostek i długi kożuch. Ma bialą cerę i długie, jasne włosy.
  EleganckaRarity

  OdpowiedzUsuń
 12. Starucha Zima to mroźna pani, ubrana w długi płaszcz. Ma jasną karnacje, długie jasne włosy.
  Kotek717

  OdpowiedzUsuń
 13. Żona Dziadka Mroza to Starucha Zima. Miała porcelanową cerę. Ciemne oczy i blade usta. Blond włosy, które luźno powiewały na wietrze. Niebieski płaszcz, a pod nim cienką białą suknię. Jej nogi zdobiły czarne buty, szyję - puchowy szal.

  daga1213

  OdpowiedzUsuń
 14. Żona Dziadka Mroza nazywa się Starucha Zima. Ma jasną cerę, ciemne oczy, długie blond włosy. Ubrana jest w niebieski płaszcz, pod którym nosi białą suknię. Na nogach ma czarne buty.
  Nalsh

  OdpowiedzUsuń
 15. Żoną Dziadka Mroza jest Starucha Zima. Cechowała ją blada cera, duże, ciemne oczy oraz jasne włosy. Ubrana w długą białą suknię sięgającą do kostek, a na niej niebieski płaszcz :)

  xkyokox

  OdpowiedzUsuń
 16. Starucha Zima:
  -Bladość,
  -Ciemne oczy,
  -Jasne włosy,
  -Biała suknia,
  -Niebieski płaszcz,
  -Czarne buty,
  MarziaKljerberg

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest to Starucha Zima. Ma duże ciemne oczy, długie blond włosy oraz bladą cerę. Ubrana jest w błękitny płaszcz, pod którym nosi białą sukienkę do kostek. Jej szyje zdobi puchowy, ciepły szal (:

  OdpowiedzUsuń
 18. Żona Dziadka Mroza to oczywiście Starucha Zima. Miała ona porcelanową cerę, ciemne oczy i blade usta. Miała blond włosy. Nosiła niebieski płaszcz, a pod nim cienką białą suknię. Miała ona czarne buty, a na szyi miała puchowy szal.

  MissDollka

  OdpowiedzUsuń
 19. Żona Dziadka Mroza to oczywiście Starucha Zima. Miała porcelanową cerę. Jej twarz zdobiły ciemne oczy i blade usta. Miała blond włosy, które luźno powiewały na wietrze. Nosiła niebieski płaszcz, a pod nim cienką białą suknię. Jej nogi zdobiły czarne buty, szyję - puchowy szal.
  stella_kissme

  OdpowiedzUsuń
 20. Żona Dziadka Mroza to oczywiście Starucha Zima. Miała ona porcelanową cerę, ciemne oczy i blade usta. Miała blond włosy. Nosiła niebieski płaszcz, a pod nim cienką białą suknię. Miała ona czarne buty, a na szyi miała puchowy szal.

  Ania_Miszcz

  OdpowiedzUsuń
 21. Żona Dziadka Mroza to Starucha Zima. Jej twarz zdobiły ciemne oczy i blade usta. Miała blond włosy. Nosiła niebieski płaszcz, a pod nim cienką białą suknię. Jej nogi zdobiły czarne buty, szyję - puchowy szal.

  marcelka0201

  OdpowiedzUsuń
 22. Żona Dziadka Mroza to Starucha Zima. Nosi ona długie kożuchy, ma porcelanową cerę i jasne wlosy.

  Sally11l

  OdpowiedzUsuń
 23. Żoną Dziadka Mroza jest Starucha zima. Nosi ona długie płaszcze (kożuchy), długie białe suknie. Na szyi biały puchowy szal. Miała porcelanową twarz, ciemne oczy i jasne usta
  martusia1907

  OdpowiedzUsuń
 24. Żona Dziadka Mroza nazywana jest Starucha Zima ;) Ma blada cera, duże i ciemne oczy oraz jasne włosy. Ubrana w długą białą suknię sięgającą, a na niej niebieski płaszcz ;d

  sylwia19181

  OdpowiedzUsuń
 25. Żona Dziadka Mroza, to Starucha zima, jej strój przypomina też ubiór męża
  Kogucik12345

  OdpowiedzUsuń