Obserwatorzy

14 lipca 2016

Pomysł na wystrój

W dzisiejszym poście zajmiemy się omówieniem kwestii dobrego doboru tematyki wystroju (wnętrze eleganckie, vintage, nowoczesne, itp.)

Jeśli decydujemy się na stworzenie wnętrza w stylu nowoczesnym, powinniśmy ściśle się tego trzymać. Nie mieszać ze sobą różnych stylów, bo przecież nie założymy do eleganckiej sukni balowej adidasów, prawda? To dlaczego mamy to zrobić naszemu pokojowi? 

Jako przykładem posłużę się moim pokojem, w którym akurat króluje gotyk, do którego mam ogromną słabość. Nie jest może on arcydziełem, ale chciałam pokazać, jak należy trzymać się danej tematyki, aby osiągnąć zamierzony i nie budzący zdziwienia oraz szoku efekt. Przyznaję, te babeczki nie bardzo nadają się do nastroju grozy i mroku :P.

I jeszcze jedna rada - unikajcie takiego wciskania rzeczy na siłę, "byle by coś było" albo "mam, to muszę to gdzieś upchnąć", do czego ja mam bardzo częstą tendencję, ale powoli staram się z nią walczyć. Główną koncepcją tego pokoju miał być styl Vintage, ale jak widać nie do końca mi to wyszło. Niektóre wstawki są zbyt nowoczesne albo pachną gotykiem. Lustro również wygląda jak wyjęte z kontekstu. Znowu możecie zauważyć zbyt duże nagromadzenie rzeczy w jednym miejscu, które "przeciążają" prawą stronę pokoju. 

Jak widać, mój apartament jest lepszym przykładem na "czego unikać", niż na "co robić, żeby było ładnie" ;)
Ale postaram się to zmienić i sama zastosować się do swoich rad, a jak powszechnie wiadomo, nieraz łatwiej pomóc innym niż sobie, jak widać nawet w dekorowaniu wnętrz.

Mam nadzieję, że dzisiejszy post Wam się w końcu spodoba i nie będzie taki nijaki jak poprzedni.

Pozdrawiam i żegnam do następnego czwartku, Karusia123 ;)

15 komentarzy:

 1. Faktycznie, we wnętrzach należałoby wprowadzić kilka zmian, aczkolwiek poradnik całkiem dobry :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry poradnik.
  Stella435-fan

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo intrygujący wystrój w obu przypadkach, wiadomo zależy jak kto lubi :) fajnie dobrałaś niektóre rzeczy jednak te filiżanki w "gotyckim" pokoju (nie jestem pewna czy tak się nazywa) rażą mocno w oczy, Bez nich pokój wyglądałby według mnie rewelacyjnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może należałoby wprowadzić kilka zmian do zaprezentowanych przez Ciebie pokojów, ale sam poradnik fajny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Żaden pokój mi się nie spodobał, ale rady jakie przedstawiłaś - jak najbardziej trafne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawy poradnik, często mam jak Ty "muszę to gdzieś upchnąć", drugie wnętrze bardzo mi się podoba- wymieniłabym tylko regał na jaśniejszy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie co nieco trzeba pozmieniać :p ale dobrze, że dostrzegasz własne błędy ;) a rady fajne

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze, że zdajesz sobie sprawę z tego co jest nie tak. Dzięki temu wiadomo, że masz o tym pojęcie :)

  karola8971

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy pokój jest całkowicie nie w moim stylu, natomiast drugi wygląda całkiem nieźle. Może rzeczywiście w niektórych miejscach jest zbyt dużo nagromadzonych rzeczy, jednak skoro to zauważasz to myślę, że będzie wyglądał lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Faktycznie bardz fajny poradnik. 1 wnętrze całkowicie skradło moje serce! Jest obłędne! Gdy rozpoczynałam grę na stardollu, właśnie taki był mój styl. Mroczny, tajemniczy, punkowy! Fajnie wrócić do początków ❤ Drugi apartament sredniomi sie podoba. Z jednej strony nagromadzenie przedmiotów, a z drugiej pustki.
  julcia45

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszy nie jest w moim stylu,drugi podoba mi się bardzo <3
  wiolaruszewska

  OdpowiedzUsuń
 12. A mi się pierwszy podoba i jest w moim stylu, ale sama takiego pomieszczenia nie mam, bo praktycznie co druga osoba na stardoll ma to wnętrze i wydaje mi się przez to trochę nudne, ale Twoja propozycja jest świetna ;) W ogóle bardzo fajny poradnik, super napisany ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Rady są świetne. Również często popełniam te same błędy, o których dziś mówiłaś. Zazwyczaj staram się dopasowywać do siebie meble fasonowo, ale czasem zdarza się, że nie mam odpowiedniego np. fotela, a nie chce mi się wydawać sd. Wtedy daję to co mam, potem wygląda to fatalnie xD Z doświadczenia wiem, że do robienia pokoi trzeba mieć czas, wenę i cierpliwość, inaczej nigdy nie wyjdzie nam coś, co będzie nas zadowalać :)
  sharpey108

  OdpowiedzUsuń
 14. W pierwszym pokoju usunęłabym tylko babeczki, różę i skrzypce, według mnie byłoby znacznie lepiej.
  Twoje rady są zawsze świetne, ciekawe i przydatne. :)

  mrroow

  OdpowiedzUsuń
 15. Wnętrza są okej, ale trochę bym w nim pozmieniała. Całkiem fajny poradnik.

  OdpowiedzUsuń