Obserwatorzy

3 listopada 2016

Dalsza część wyników

Hmm... nie wiem,, dlaczego ale wczoraj musiałam być bardzo rozkojarzona robiąc błąd w wynikach, ale dziękuję Wam za jego wyłapanie. Dzięki temu miałam szybką możliwość poprawy :) Na błędach nie koniec, bo jak sobie przypomniałam - nie dodałam wyników quizu przygotowanego przez sylwia5278
30 sd wygrywa gabrysiaslysz. Proponowane odpowiedzi możecie przeczytać poniżej:

W jakiej kulturze, głównie, widoczne są odniesienia do Halloween?
Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Halloween najhuczniej obchodzone jest w... (min. 3 miejsca). Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Jakim dniem nie jest święto halloween?Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością.

 Kiedy pojawiło się święto Halloween w Polsce?Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.
Podaj 5 popularnych motywów Halloween.Głównym symbolem Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty itp.

Co, być może, jest najprawdopodobniejszą genezą Halloween?Dokładna geneza Halloween nie jest znana. Może nią być rzymskie święto na cześć bóstwa owoców i nasion (pomony) albo celtyckie święto na powitanie zimy.

Co działo się w ten dzień 2 tys. lat temu w północnej Francji czy Walii? (3 rzeczy)Ponad 2 tys. lat temu w Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i północnej Francji w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych.

W co wierzyli Druidzy, według nich w jaki dzień miało to miejsce? Druidzy wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami, a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym, jak i dobry, łatwiej było przedostać się do świata żywych.

Kto przeciwstawiał się Halloween? Wyjaśnij w jaki sposób.Kościoły chrześcijańskie przeciwstawiał się obchodzeniu Halloween wprowadzając Dzień Zaduszny.

Pytania i odpowiedzi zostały opracowane przez sylwia5278 na podstawie wikipedii.

Jeśli chodzi o odbiór wszelkich nagród proszę pamiętać o zapoznaniu się z regulaminem bloga, gdzie m.in. określony jest też czas na zgłaszanie się po nie.